Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Windows Server 2012 için Filezilla Server Kurulum ve Passive Port ve Firewall Ayarları

FileZilla FTP Server'ı geleneksel olarak IIS FTP modülünün üstünde kullanmayı tercih ederiz. FileZilla Serveryalın GUI, harika kayıt araçları, bağlantı (hız) sınırları ve daha fazlası ile birlikte gelir. FileZilla Server veya Filezilla Client'ı bilmiyorsanız, bunları https://filezilla-project.org/ adresinden denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. FileZilla Sunucusunu kurmak basittir, ancak konfigürasyondan sonra kullanıcı / grup ve dizini Windows Server 2012 Güvenlik Duvarı'nı kurmakta sorun yaşayabilirsiniz. Geleneksel FTP port 21'i kullanır, bunu Firewall'unuzda açmalısınız (aşağıya bakınız) ancak bu portu açtıktan sonra bile pasif ftp kullanırken bazı hatalar ortaya çıkabilir . Aşağıdaki sorun vardı:
Response:  227 Entering Passive Mode
Command:  LIST
Error:   Connection timed out
Error:   Failed to retrieve directory listing

Güvenlik Duvarı'nda bağlantı noktası 21 yapılandırıldığında ve FileZilla Sunucusu kurulumunda kullanıcıları / grupları kurduğunuzda, yukarıdaki sorunla hala karşılaşabilirsiniz. Varsayılan olarak FTP istemcisi bağlanır passive modeve 1-65535 arasında rastgele bir bağlantı noktası açar. Şimdi bu geniş bir aralık ve tüm bu portları açmanızı önermiyorum. Bunun yerine, bu portların aralığını sınırlandırabilirsiniz: 50100-51100.

1- FileZilla Server Pasif Port Aralığı'nı yapılandırın:
Sunucunuzdaki FileZilla GUI'yi açın. Üst menüye tıklayın Edit-> Settings. Ağaç menüsünden tıklayın Passive mode settings. Şimdi onay kutusunun Use custom port rangeişaretli olduğundan emin olun ve 50100 birinci kutuya a ve 51100ikinci olarak girin. Tamam'a tıklayın
Artık özel bağlantı noktasını ayarlamayı bitirdiniz, Windows Server 2012 Güvenlik Duvarı'na geçebiliriz. 2- Güvenlik Duvarını Yapılandırma Güvenlik Duvarı panelini açalım, klavyenizdeki Windows tuşuna basın ve yazmaya başlayın firewall. Sonuç olmalıdır Windows Firewall with advanced.... Tıklayın veya enter tuşuna basın. (Profesyonel İpucu ;-) Windows Key + R-> firewall.cpl-> enter) Gelen Firewall Kuralları'nı seçin. Sağdaki panelde simgesini tıklayın New Rule. Bir pencere açılır, seçip ileri 'yi Porttıklayın. TCP'nin seçili olduğundan emin olun ve 50100-51100 Özel yerel bağlantı noktaları alanına girin. Vur Nextve Allow connectionseçeneğin seçildiğinden emin olun . Ardından tekrar İleri'ye basın. Bu kuralın uygulanması gereken bölgeleri seçin (benim durumumda tüm bölgeleri seçtim). İleri düğmesine tıklayın ve bu kurala tanıyacağınız bir isim verin: Passive FTP Ports - FileZilla. Finish'e tıklayın ve bitirdiniz. Güvenlik duvarına 21 numaralı bağlantı noktasını henüz eklemediyseniz, aynı adımları kullanabilirsiniz, ancak 50100-51100 numaralı bağlantı noktasını kullanmak yerine yalnızca 21 numaralı bağlantı noktasını kullanın . FTP sunucunuza bağlanırken sonuç şu olmalıdır:

Response:  227 Entering Passive Mode
Command:  LIST
Response:  150 Connection accepted
Response:  226 Transfer OK
Status:   Received file listing


Diğer Makalelerimiz;

The File or Directory is Corrupted and Unreadable Hatasının Çözümü


Apache ve Nginx için HTTP'den HTTPS'e Güvenli bir şekilde yönlendirme


SSH ile cPanel Yeni Hesap Oluşturma ve Özel IP Tanımlama


Windows Server 2012 için Filezilla Server Kurulum ve Passive Port ve Firewall Ayarları


WordPress için Performans ve Hızlandırma İşlemleri


DNS Önbelleğini Temizlemek


Cpanel Sunucularda Spam Mail Gönderimi Engellemek


Apache ve Nginx Hangisini Tercih Etmeliyim ? Apache vs Nginx


En İyi En Güzel Ücretsiz WordPress Temaları


Windows Wowza Media Server Kurulumu ve İlk Canlı Video Yayını Yapmak
Kurumsal Bilgilerimiz

TALIDO BILISIM TEKNOLOJILERI AŞ
Asmalı Mescit Mahallesi İstiklal Caddesi Elhamra hanı no : 130 Kat 2 No : 23 Beyoğlu / İSTANBUL
BEYOGLU VD - 8170372235
Mersis NO : 0817037223500001
Telefon : 0 850 304 71 04

Neden Sunucu Çözümleri?

Uygun Fiyat

En iyi fiyat ile en iyi kaliteyi birlikte sunuyoruz.

Üstün Performans

Güçlü bir altyapı için en iyi donanım ve teknolojilere yatırım yapıyoruz.

%99 Uptime

Sunucu Çözümleri, %99 Uptime garantisi sunmaktadır.

7/24 Teknik Destek

7/24 Destek alabilir, sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

whatsapp