Hosting ve Sunucu Çözümleri - Talido A.Ş.

Load Balancer

  • Donanımsal Yük Dengeleme Hizmeti
  • Kurumsal F5 BIG-IP Donanımlar
  • %100 Yedeklilik için Active-Passive Cluster
  • Donanımsal SSL Offload İşlemcisi
  • TCP Optimizasyonları ile Hızlı Siteler

Yük Dengeleme Hizmeti ile Web Sitenizin Performansını Artırın

Sunucu Çözümleri, Load Balancer ile web uygulamalarınızı birden fazla web sunucuda barındırma şansını yakalayın, kesintisizlik oranlarınızı yükseltin. Yük Dengeleme Hizmeti ile birlikte her türlü web uygulamasını her türlü yüksek trafik ve ağır yüklere uygun hale getirin

Load Balancer Nedir?

Aynı özelliğe sahip birden fazla uygulama servisinin ( örn: aynı içeriğe sahip birden fazla web sunucu) merkezi bir donanım üzerinden alacağı trafiğin paylaştırılması ve tek bir uygulama sunucusu gibi kullanıcılara yansıtılması yük dengeleme olarak tanımlanmaktadır.Yük dengeleme hizmetinin bir diğer önemli özelliği de uygulama sunucularının herhangi birinde oluşabilecek arızaların kullanıcılara yansıtılmayacak şekilde load balancer cihazları tarafından farkedilebilmesi ve arıza giderilinceye kadar production ortamından çıkarılmasına olanak sağlayabilmesidir.

Load Balancer Nasıl Çalışır

Bir yük dengeleyici, istemcilerden gelen trafiği birden çok sunucuya dağıtır. Yük dengeleyici istemciler ve sunucular arasında bulunduğundan, ek güvenlik, performans, esneklik sağlayarak ve web sitenizi ölçeklendirmeyi basitleştirerek kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefler. İnternet kullanıcıları www.sunucucozumleri.com gibi tek bir URL'ye bağlandığında yük dengeleyici bağlantıyı güvence altına alır. Sunuculardan en az meşgul olanın, en az bağlantı sayısına ve en iyi yanıt süresine sahip olanın hangisi olduğuna bakar ve istemciye en iyi hizmeti verebilecek olanın hangisi olduğuna karar verir.

Load Balancer Uygunluk Kontrolleri (Health Checks)

Load balancing, güvenlik ve performans açısından trafiği sadece sağlıklı sunuculara iletmek için Health Checks denen bir kontrol mekanizmasına sahiptir. Uygunluk kontrolünden geçemeyen sunuculara, kontrole cevap verene kadar trafik iletilmez.

Load Balancer Algoritmaları

Load balancer, güvenlik ve performans açısından trafiği sadece sağlıklı sunuculara iletmek için Health Checks denen bir kontrol mekanizmasına sahiptir. Uygunluk kontrolünden geçemeyen sunuculara, kontrole cevap verene kadar trafik iletilmez. Load Balancer, bir kullanıcının isteğinin nereye yönlendirileceğine karar vermek için çeşitli algoritmalar ya da yöntemler kullanabilir. Hangi algoritmanın kullanılacağı; sunulan hizmet veya uygulamanın türüne ve istek sırasında ağ ve sunucuların durumuna bağlıdır. Yük dengeleyicilere yönelik mevcut talep seviyesi genellikle hangi yöntemin kullanılacağını belirler. Yük az olduğunda, basit yük dengeleme yöntemlerinden biri yeterli olur. Fazla yük söz konusuysa, taleplerin eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için daha karmaşık yöntemler kullanılır.

Sunucu Çözümleri Yük Dengeleme Hizmeti

Firmamız load balancer hizmetini kurumsal ölçekli F5 BIG-IP Donanımsal Load Balancer cihazları üzerinden vermektedir. Birbiriyle Aktif-Pasif Cluster yedekliliğine sahip iki cihaz üzerinden ve kesintisiz bir load balancing hizmeti hedeflenmektedir. F5 BIG-IP Cihazı ile birlikte gelen SSL Offload özelliği sayesinde SSL erişimi için gerekli olan kriptolojik hesaplamalar ve bunun için gerekli yüksek işlemci gücü web sunucular üzerinden alınarak F5 Load Balancer cihazı üzerinde bulunan SSL offload network işlemcilerinde gerçekleşmekte ve web sunucunuzun işlemci gücünde dramatik bir artış sağlanabilmektedir.

Gelişmiş Fiber Altyapı

Genişleyen dark fiber alt yapımız ile bir çok lokasyona doğrudan bağlıyız.

Güçlü Alt Yapı

Teknolojiyi yakından takip ediyoruz ve sürekli olarak alt yapımızı güncelliyoruz.

Güvenlik

Ultra Güvenlik sistemlerimiz ile web sitelerinizi koruyoruz.

7/24 Teknik Destek

Teknik ekibimize 7 gün 24 saat destek talebi ile ulaşabilirsiniz.

Performans

Küçük dokunuşlar ile performans farkları oluşturuyoruz.

Cloud

Yeni ve güncel Cloud alt yapımız ile projelerinizi şahlandırıyoruz